Dudak Renklendirme

Dudak renklendirme uygulamamızdan yararlanmak için hoş geldiniz. Öncelikle dudak renklendirme nedir? Sizler için tanımlayalım. Sigara kullanımı, ilerleyen yaş veya genetik faktörler sebebiyle canlılığını yitirmiş, solgun görünen, formu bozulan dudakların sağlıklı bir görünüme kavuşması mümkündür. Dudak gençleştirme olarak da bilinen dudak renklendirme uygulaması ile kusursuz dudak hatlarına sahip olabilir, sağlıklı ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda sürekli ruj tazeleme derdi de ortan kalkmış olur.

Her daim bakımlı görünmek isteyenler tarafından sıkça tercih edilen dudak renklendirme işlemi dudaklarınıza hem doğal bir dolgunluk hem de renk kazandırır. Bazı kişiler tarafından tercih edilen dudak kontürü işlemi istenilen görüntüye ulaşmada tek başına yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda istediğiniz tonda dudak renklendirme işlemi yapılması görüntüyü daha dengeli hale getirecektir. Kalıcı makyaj tekniği ile yapılan bu uygulamada kullanılan boyalar tamamen bitkiseldir.

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj uzmanlarıyla birlikte ten renginiz ve isteğiniz üzerine kullanılacak boyanın renk tonu belirlenir. Dudak renklendirme işlemine başlamadan önce sürülen etkili anestezik kremler işlem sırasında acı hissetmenizi büyük ölçüde azaltacaktır. Bu işleme özel olarak üretilen 0,3 – 0,5 mm kalınlığında iğnelerle pigment deri altına enjekte edilir. İşlem süresi yaklaşık 2 saattir. Dudak renklendirme işleminin etkisi kişinin cilt yapısına bağlı değişkenlik göstermekle birlikte kalıcılık süresi 3 yıldır. Kalıcı makyaj uzmanı tarafından tavsiye edilen dudak bakımın önerilerine özen gösterilmesi halinde bu süre uzayabilir.

İşlem sonrası hafif şişlik ve kızarıklık olması normaldir. Ortalama üç saat süren doğal bir reaksiyondur. Alerjik bir duruma ya da enfeksiyona yol açmaması için ilk 24 saat boyunca dudakların suyla temasından mümkün olduğunca kaçınılması tavsiye edilir. İşlem sonrası dudak renginin istenilen görüntüye ulaşması 10 günlük iyileşme süreci sonunda gerçekleşir. Bu iyileşme süresi boyunca ruj kullanmamanız önerilir. Dudak renklendirme uygulaması sonrasında ortalama 3 hafta sonra yapılan işlemin cilde uyum sağlayıp sağlamadığı kontrol edilmelidir.

Tüm kişisel bakım ve
kalıcı makyaj uygulamaları için

Protez Tırnak