Protez Tırnak

PROTEZ TIRNAK NEDİR?

Protez tırnak yavaş uzayan, ince ve çabuk kırılan tırnaklar üzerine yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Aynı zamanda tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler için de tedavi amaçlı yapılabilir.

Son yıllarda popülerliği artan protez tırnak uygulaması bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bu uygulamada ilk beklenti pürüzsüz, estetik ve sağlıklı bir tırnak görünümdür. Kozmetik bir ürün olan takma tırnak zahmetli ve geçici bir çözümdür ve yapay görünür. Protez tırnak kişinin kendi tırnakları üzerine uygulandığından doğal bir görünüm elde edilir.

Kaliteli ürün ve profesyonel bir teknisyen tarafından yapılan uygulama kişinin kendi tırnağına hiçbir zarar vermez. Protez tırnak malzemelerinin kalitesi bu işlemin başarılı olmasındaki en önemli etkendir. Koruyucu özel solüsyonlar kullanıldığında alttan uzayan tırnağın sağlıksız olması veya hava almaması gibi bir durum söz konusu değildir. Tırnak mantarı gibi bir sağlık sorununuz yoksa el ve ayak tırnaklarına gönül rahatlığıyla yaptırabileceğiniz güvenilir bir kişisel bakım uygulamasıdır.

Protez tırnak yapımında öncelikle tırnak üzerinde bulunan yağın temizlenmesi gerekir. Tırnak yağı temizlenmeden başlanılan işlemde diğer malzemelerin tutunma oranı yarıya düşer. Tırnak ucuna yerleştirilen özel tips ve şablonlar üzerine tercih edilen protez tırnak uygulaması çeşitlerinden biri uygulanır.

PROTEZ TIRNAK ÇEŞİTLERİ

El bakımına zaman ayıramayan kişilerin ilk tercihi olan uzun süre kalıcı ve dayanıklı protez tırnak uygulamasının üç farklı çeşidi mevcuttur.

Jel tırnak:

Bu yöntemde tırnağa özel şablonlar üzerine jel sürülerek uygulama yapılır. Diğer uygulamalara oranla daha doğal görünüme sahiptir. Tırnak yapısı sert olan kişiler için daha uygundur. Özel ışınlar ile kurutulan jel ile tırnağa istenilen form verilebilir. El ve ayaklar için en çok tercih edilen yöntemdir.

Akrilik tırnak:

Özel bir toz ve sıvı kullanılarak yapılan protez tırnak uygulamasıdır. Daha zayıf ve kırılgan yapıdaki tırnaklar için idealdir. Diğer uygulamalara kıyasla daha dayanıklıdır. Üzerine sürülen ojenin kalıcılık süresi daha uzundur.  İstenilen şekil ve uzunlukta yapılabilir. Uygulama sırasında oluşan keskin koku tedirginliğe yol açsa da herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Dipping tırnak:

Akrilik uygulamaya benzeyen bu yöntemin mat bir görünümü vardır. Akrilik uygulamadan farkı, işlem sırasında akrilik tırnak uygulanırken oluşan keskin koku olmamasıdır.

PROTEZ TIRNAK KULLANIM SÜRESİ NE KADARDIR?

Tırnak uzama hızına bağlı olarak 3 – 4 haftalık periyodik bakımları yapıldığı taktirde protez tırnağın kullanım süresi sınırsızdır.

PROTEZ TIRNAK NASIL ÇIKARILIR?

Protez tırnağın yapımında olduğu gibi çıkarılması için de özel yöntemler ve sıvılar kullanılmaktadır. Bu nedenle evde kendi yöntemlerinizle çıkarmaya çalışmanız kendi tırnaklarınıza zarar vermenize yol açabilir. En doğrusu, protez tırnağı yaptırdığınız uzmanlardan destek almak olacaktır.

PROTEZ TIRNAK FİYATLARI

Uygulamada birçok farklı malzeme seçeneği ve süsleme sanatı olduğundan fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Tüm kişisel bakım ve
kalıcı makyaj uygulamaları için

Protez Tırnak