Microblading

Microblading kaş uygulaması hizmetlerimizden yararlanmak için hoş geldiniz. Öncelikle microblading nedir? Manuel teknik kullanılarak, doğal görünümlü kaş tüyleri oluşturulması hedeflenen güzellik uygulamasıdır. Uygulama, microblading kalem kullanılarak yapılmaktadır. Amaç kaş hatlarını belirgin hale getirilerek seyrek kaşları doldurmak veya kaş şeklini düzeltmektir. Microblading zamanla formunu kaybeden, çeşitli nedenlerle dökülüp seyrekleşen kaşlar için geliştirilmiş kalıcı makyaj uygulamasıdır. Bu gibi sorunlar olmasa dahi, tamamen estetik amaçlı da uygulama yapılabilir.

Belirgin kaşlara sahip olmak için kullanılan kaş kalemi, kaş farı gibi kozmetik ürünler geçici olarak bakımlı görünmenizi sağlasa da uzun vadede kıl köklerini yıpratarak dökülmesini arttırır. Microblading kozmetik ürünlere duyulan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırır. Makyaja gerek olmadan doğal ve etkileyici kaşlara sahip olmanızı sağlar.

Microblading uygulamasının kalıcılığı, cilt tipi ve yapısına bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1-2 yıldır. Eğer kuru bir cilde sahipseniz yağlı ciltlere oranla kalıcılık süresi daha uzun olacaktır.

MICROBLADING NASIL YAPILIR?

Microblading işleminde ilk aşama, kaş tasarımı uzmanları tarafından yüz şeklinize uygun oranda kaş şeklinin belirlenmesidir. İşleme başlamadan önce uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem uygulanır. Cilt rengi analizi yapıldıktan sonra kendi kaş renginize uygun tonda boya seçilir. Organik ve kalıcı olan bu boyalar tek kullanımlık, steril, micro iğneler kullanılarak deri altına işlenir. Kıl tekniği olarak da anılan bu uygulamada kaşlarınızın arasındaki boşluklara tek tek kıl çizimleri yapılır. Bu çizgiler kılların çıkış yönünde olmalıdır. Kılların uzunluğu ve kalınlığı da çizim yapılırken baz alınması gereken bir etkendir.

Microblading işleminin kaş dövmesinden farkı, pigmentin epidermise (cildin en üst tabakası) işleniyor olmasıdır. İşlem sonrasında renk değişimi yaşanması istenmeyen bir durumdur ve en fazla tedirginlik oluşturan faktördür. Cilt alt tonu rengine uygun olmayan pigmentler kullanıldığında ortaya çıkan bu durum ancak detaylı cilt analizi yapılarak belirlenen doğru pigment kullanımı ile önlenebilir.

3D Kıl tekniği ile kaş kontürü hijyenik bir ortamda, kaliteli ürünler kullanılarak, tecrübeli uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Microblading kaş uygulamasından maksimum fayda sağlamak için uzman tarafından size önerilen bakımları düzenli bir şekilde yapmanız büyük önem taşır. 48 saat boyunca suyla temastan kaçınılmalı ve bir hafta boyunca bakım kremi kullanılmalıdır. İşlemin kesin sonuç verebilmesi için 2-3 hafta sonrasında rütuş işlemi yapılır.

Hamilelik ve regl dönemi gibi hormonların değişken olduğu zamanlarda işlem yapılmaması tavsiye edilmemekle birlikte, herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan her yaşta kişi için uygundur.

Microblading Kaş Uygulaması Kimler İçin Uygun?

Genellikle pek çok kişi uygulama konusunda tereddüt içerisindedir. Seyrek bir kaş yapısına sahipseniz uygulamalarımızdan yararlanabilirsiniz. Çünkü bu uygulama, seyrek kaş görünümünü ortadan kaldıracaktır. Bunun yanı sıra kaş şeklini düzeltmek isteyen kişiler, kaş kaybı yaşamış kişiler geleneksel makyajlardan sıkılan, estetik bir görünüm isteyen kişiler uygulamamızdan yararlanabilir. Uygulama uzmanımız bu alanda son derece profesyoneldir. Microblading kaş fiyatları hakkında detaylar ve uygulama işlemleri için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Tüm kişisel bakım ve
kalıcı makyaj uygulamaları için

Protez Tırnak