İpek Kirpik

İPEK KİRPİK NEDİR?

İpek kirpik, kirpiklerinize yapılan kalıcı takma kirpik uygulamasıdır. Kirpiklerin seyrek, ince yapıda, düz ve soluk renkte olması herkes için istenmeyen bir durumdur. İpek kirpik uygulaması sayesinde bu istenmeyen durumun önüne geçilerek uzun, kıvrımlı üstelik doğal görünen kirpiklere sahip olmak mümkündür.

İpek kirpik uygulamasında takma kirpik gibi sentetik ürünlerde yaşanan göz düşmesi, kirpiklerde ağırlaşma gibi sorunlar yaşanmaz. Kullanılan yapay kirpikler saf ipek malzemeden üretilmiştir. Özel yapıştırıcılarla tek tek kendi kirpiklerinizin diplerine yapıştırılır. Böylece doğal bir görünüm elde edilmiş olur.

İpek kirpik sürecinde kullanılan yapıştırıcılar göz sağlığına uygun, hipoalerjenik malzemelerden üretilmiştir. Uzunluğu, rengi ve formu ipek kirpik uzmanı ile birlikte sizin tercih ettiğiniz şekilde yapılabilir.

Kirpiklerinin her zaman bakımlı ve hacimli görünmesini isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilen bir işlemdir. Her uygulama da olduğu gibi kullanılan malzemelerin kalitesi ve uzmanın tecrübesi başarılı sonuçlar için olmazsa olmaz bir etkendir.

İpek kirpik sürecinin kirpiklere ve göze herhangi bir zararı yoktur ve istenildiği kadar tekrarlanabilir. Kalıcılık süresi periyodik bakımları yapıldığı sürece ortalama 8 haftadır. İpek kirpik kullanan kişiler göz makyajı yapabilirler fakat makyaj temizleme ürünlerinin yağsız ve su bazlı olması gerekmektedir.

Belirli bir süre sonra eğer yapılan ipek kirpiklerin çıkarılmasını isterseniz mutlaka işlemi yaptırdığınız uzmana gitmeniz gerekir. Kirpikler yapıştırılırken kullanıldığı gibi çıkarılırken de özel solüsyonlar kullanılır. Evde yapmaya çalışılan çıkarma işlemi kirpiklerinizin dökülmesine veya göz sağlığınızı olumsuz etkileyen sorunlara neden olabilir.

Tüm kişisel bakım ve
kalıcı makyaj uygulamaları için

Protez Tırnak