Protez Tırnak Fiyatları 2022

PROTEZ TIRNAK (MANİKÜR + JEL + TEK RENK KALICI OJE ) 600TL

TIRNAK YEME PROTEZ TIRNAK (MANİKÜR + JEL + TEK RENK KALICI OJE) 700TL

PROTEZ TIRNAK BAKIM (MANİKÜR + JEL + TEK RENK KALICI OJE )500TL

AKRİLİK TIRNAK (MANİKÜR + JEL + TEK RENK KALICI OJE) 800TL

ŞABLON (MANİKÜR + JEL + TEK RENK KALICI OJE) 700TL

GÜÇLENDİRİCİ JEL (MANİKÜR + TEK RENK KALICI OJE) 500TL

MANİKÜR 250TL

MANİKÜR – KALICI OJE 500TL

FRENCH – OMBRE 150TL

PEDİKÜR  400TL

PEDİKÜR – KALICI OJE 600 TL

TEK TIRNAK TAMİRİ (EL) 100TL

AYAK TEK TIRNAK PROTEZ  100TL

PROTEZ ÇIKARTMA 150TL

KAŞ – KİRPİK LİFTİNG 700TL

KAŞ LAMİNASYON 700TL

İPEK KİRPİK NATURAL 500TL

İPEK KİRPİK VOLUM 600TL

İPEK KİRPİK MEGA VOLUME 800TL

KAŞ ALIMI 200TL

KAŞ – BIYIK 250TL

DUDAK RENKLERNDİRME 3000TL

MİCROBİOLANDİNG 3000TL

EYELİNER 2500TL

DİPLENİER 2000TL

BB GLOW MEZOCİLT 2000TL

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak; tırnakları geç uzayan, çabuk kırılan veya şekil vermekte zorlanan kişilerin jel veya akrilik teknolojisiyle üretilen ürünler ile doğal tırnakları üzerine uygulanan, tırnaklara kusursuz bir görünüm sunan kaplama tekniğidir. Protez tırnağı takma tırnaktan ayıran en önemli tarafı ise daha uzun süre dayanıklı ve kalıcı kalmasıdır. Son derece kullanışlı olmasının yanı sıra zevklere göre geniş bir tercih skalası sunması ise kullanıcılar için protez tırnağı cazip hale getiren bir başka özelliktir.

Protez Tırnak Uygulaması Kimlere Uygulanabilir?

Protez tırnak uygulaması tırnakları üzerinde pürüz, çatlama gibi problemleri olan kişiler için uygulanabilir. Tırnak yeme alışkanlığı olanlar için bu uygulamanın yapılması hem alışkanlıklarını terk etmeleri için bir fırsat olacak hem de daha estetik bir görünüm sağlayacaktır. Tırnaklarını doğal bir şekilde uzatmaya vakti olmayan kişiler veya özel günler\dönemler için tırnaklarına güzel bir görünüm vermek isteyenlere de uygulanabilir. Dikiş ve müzik gibi tırnaklarını yoğun olarak kullananlar da çoğunlukla protez tırnak uygulamasını tercih ederler. Bu tarz istek veya şikayetleri olmayan kişiler günlük kullanım için de protez tırnak uygulaması yaptırabilir.

Herhangi bir tırnak mantarı tedavisi görenler, tedavileri sonlandıktan sonra protez tırnak yaptırabilir. Regl döneminde olanlara ve bulaşıcı hastalığı olanlara ise protez tırnak uygulaması tavsiye edilmez.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Protez tırnak uygulaması aşamalı şekilde yapılır. Bu plana göre öncelikle kişinin kendi tırnakları üzerine bir koruyucu madde uygulanır. Bu koruyucu madde hem doğal tırnağın zarar görmesini engeller hem de protez tırnağın gerçek tırnağa daha iyi tutunmasını sağlar.

Bir sonraki aşamada gerçek tırnağın uç kısmına protez tırnak yerleştirilir ve yapıştırılır. Ardından törpüleme işlemiyle istenilen şekil verilir.

Törpüleme işlemini takiben tırnağın uç kısmı dışındaki diğer kısımlar da özel tırnak jeli ya da akrilikle kaplanır. Son olarak tırnak yüzeyleri törpülenerek, parlatılır. Bu işlemler totalde 1-1,5 saat sürer. Nihayetinde protez tırnak uygulaması basit ve acısız bir işlemdir.

Protez Tırnak Ne Kadar Kalıcı?

Protez tırnaklar, bakımı ihmal edilmediği müddetçe aylar boyu kullanılabilir. Yaptırdıktan sonra ayda bir defa düzenli olarak yaptırdığınız güzellik merkezine uğrayarak, alttan uzayan tırnağı dolgu maddesi ile yenilemeli ve törpüleme işlemi yaptırmanız gereklidir. Böylelikle eski güzel görünümüne kavuşan tırnaklarınızı uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Protez tırnakların kullanım süresi tamamen kullanıcının gösterdiği özenle ilişkilidir. Kırılmayan protez tırnak vardır diyemeyiz. Kullanılan malzeme ne kadar dayanıklı olursa olsun sonuç olarak tırnaklara travma oluşturacak herhangi bir harekette kırılma gerçekleşebilir. Bunun yanında özenli ve düzenli bir bakım sağlanırsa protez tırnaklarınızı uzun süre boyunca yaptırdığınız ilk gün ki gibi kullanmanız da mümkündür.

Protez Tırnak Sonrası Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Protez tırnak yaptırdıktan sonra gerekli işlemler yaptırılmaya devam ettirilmezse ortaya çok kötü bir görüntü çıkacaktır. Bilinmesi gereken en önemli şey protez tırnak nasıl ki en başta bir profesyonel tarafından yapılıyorsa sonrasında ki bakımların da yine bu alanda profesyonel kişilerin ellerine bırakılması gerektiğidir. Yaptırıldığı ilk günü takip eden 3-4 hafta sonunda ilk bakım yaptırılmalı ve ayda bir olacak şekilde devam edilmelidir.

Protez Tırnak Modelleri

Protez tırnak törpülenirken kullanıcının dilediği şekilde tırnağa şekil vermek mümkündür. Kullanıcılar kolay kullanım ya da estetik görünüm kriterlerine göre badem model, küt kesim, köşeli, uzun ya da kısa model tercih edebilirler. Protez tırnağın avantajı süreç içerisinde uzundan kısaya doğru birçok şekilde kullanım rahatlığı sunmasıdır. 

Tırnak modeli oluşturulduktan sonra, üzerine deyim yerindeyse istediğiniz resmi çizebilirsiniz. Bu resim çizilirken nail artistler çeşitli aksesuarlar kullanırlar. Renkler, pul ve boncuklar, simler, parlak jeller bu aksesuarlardan sadece birkaçıdır. Bu alanda talebe göre çeşitlendirme tasarımcıların hayal gücüne ve kullanıcının isteğine bırakılmıştır.

Akrilik Tırnak

Özel bir sıvı ve toz karışımının tırnak üzerine uygulanmasıdır. Sabır isteyen uzun ve zahmetli bir işlemdir. Doğal görünümü bu teknikle elde etmek zordur. Üzerine kalıcı oje sürülebilir. Bakımı için gerekli hassasiyet gösterilmezse bakteri üremesi gözlenebilir. Akrilik tırnağı çıkarma işleminde yine bir profesyonelden yardım alınması önerilir.

Dipping Tırnak

Dipping tırnak uygulaması akrilik tırnakla benzerlik gösterir. Aralarındaki fark dippingin kokusuz olmasıdır.

Jel Tırnak

Protez tırnak uygulamalarının bir diğer türü jel tırnak uygulamasıdır. Diğer tekniklere göre daha fazla tercih edilir. Gerçek tırnağın üzerine sürülen jel kuruyup sertleştikten sonra uçları törpülenir ve pürüzsüzleştirilir. Uzun ve zahmetli bir işlemdir ama tamamlandıktan sonra uzun süreli kullanım vadeder. Bakımı ve çıkarılması işlemini kişi kendisi yapmaya çalışırsa doğal tırnağa zarar verebilir.

Smart Akrilik

Akrilik; toz halinde bulunan akrilik maddesi ile, akrilik sıvısının bir araya gelmesiyle oluşan yapay bir maddenin uygulandığı tekniktir. Smart akrilik, bu tekniğin günümüz teknolojisi ile güncellenmiş, modern halidir. Smart akrilik protez tırnak uygulaması, içeriğinde hem klasik akrilik hem de jel tırnak tekniklerini içeren özel bir uygulamadır.

Protez Tırnak Nasıl Çıkar?

Protez tırnakları evden kendi başınıza çıkarmaya çalışırsanız gerçek tırnaklarınıza zarar verebilirsiniz. Doğru tekniklerle yapılmayan çıkarma işlemleri tırnak yüzeyinde uzun süreli kalıcı hasarlar bırakmasa da tamir edilmesi güç hasara yol açar. Bu nedenle protez tırnakları çıkarma işlemini bir uzman yardımı alarak yapmanız gerekir.

Eğer evde kendi başınıza protez tırnaklarınızı çıkaracaksınız tırnak uçlarını kısaltıp asetonlu pamuklara sararak üzerine alüminyum folyo sarmalı ve 30-35 dakika bekletmelisiniz. Sonrasında narin hareketlerle çıkarmalısınız. Bu işlemlerden sonra tırnak yüzeyinizde kalan oje ve protez tırnak kalıntılarını manikür cihazınız olmadan temizlemeniz oldukça zordur. Mecbur kalmadıkça protez tırnaklarınızı kendi başınıza çıkarmanız güzellik uzmanları tarafından tavsiye edilmeyen bir uygulamadır.

Protez Tırnak Mı, Jel Tırnak Mı?

Aslında her ikisi de görünüm ve kullanım açısından birbirine çok benzer. Fakat akrilik tırnak uygulanırken işlemler jel tırnağa göre karmaşıktır. Protez tırnaklar kapsamında akrilik tırnak kullanılan malzeme açısından daha kalıcı ve daha ucuz olarak bilinir. Jel tırnakları ise kendi başınıza çıkarmanız mümkün değildir.

Protez tırnak kişinin ellerinde bir yük taşıyormuş hissine sebep olurken, jel tırnak gerçek tırnaklarınızla daha fazla bütünlük hissi verir. Ama jel tırnak uygulanırken oranın doğru belirlenmemesi halinde ince olursa çabuk kırılabilir, kalın sürülürse de doğal görünümünden uzaklaşır.

Güzellik uzmanları bu tercihi kişinin kendi tecrübesine ve kullanımdaki kolaylık algısına bırakır. Her ikisi de doğru bakımlarla kullanıldığında beklentileri karşılayabilir.

Protez Tırnak Gusül Abdesti Geçirir Mi?

Protez tırnakların abdest geçirip geçirmemesi konusunda kullanıcıların kaygıları değişkenlik gösteriyor. Eğer ki protez tırnak uygulaması kişideki tırnak yeme alışkanlığının bir hastalık boyutuna gelmesi durumunda tedavi amacıyla yapıldıysa uygulama tıpkı bir sargı hükmünde değerlendirilerek geçici bir süreç olması kaydıyla gusül abdesti için engel teşkil etmez. Fakat protez tırnak uygulaması kişinin estetik kaygıları nedeniyle yaptırılmışsa, tırnaklar çıkarılmadığı için su gerçek dokuyla temas etmediğinden gusül abdesti olmaz.

Protez Tırnak Kaç Gün Gidiyor?

Protez tırnaklarınızın ömrü onları nasıl kullandığınızla yakından ilişkilidir. Gerçek tırnaklarınızın uzama hızını hesap edersek ortalama 3-4 haftada bir protez tırnakları yenilemek gerektiğini söyleyebiliriz. Bu yenileme işleminde protez tırnakları çıkarmak şart değildir.

Kullanılan teknik ve materyaller protez tırnakların ömrünü belirleyen diğer bir etkendir. Bu konu bazında tırnaklarınızı yaptırdığınız güzellik merkezi size ortalama bir süre belirleyecektir. Fakat bu süre içerisinde sert bir yüzeydeki kabuğu kaldırmak, toprak eşelemek, tırnaklarınızın ucuyla sert bir yüzeye kuvvet uygulamak tırnaklarınızın kırılmasına yol açabilir.

Protez Tırnak Kullanışlı Mı?

Protez tırnak onlara her an istediğiniz şekli verebilip üzerinde çeşitli tasarımlar yapabileceğinizden estetik açıdan çok rahat bir kullanım sunar. Uzun, sağlıklı ve pürüzsüz bir görüntü sunarlar. Bunun yanında eğer protez tırnağı yaptırdığınız ilk günlerde uzun geldiğini ve günlük hayatınızı zorlaştırdığını düşünürseniz kısaltmak ve tekrar şekillendirmek de mümkündür.

Bunun yanı sıra sonuç olarak yabancı ve yapay bir maddeden yapılan protez tırnaklarınızı daha kullanışlı hale getirebilmek için kimyasallardan olabildiğince uzak tutmalısınız. Kısa vadede bir bozulma olmasa bile bulaşık deterjanları, temizlik ürünleri zamanla tırnakların kısmen de olsa bozulmasına neden olabilir.

Protez Tırnak Doğal Tırnağa Zarar Verir Mi?

Protez tırnaklar doğru ve uzman eller tarafından yapılıp, bakımı sağlandığında kendi tırnaklarınıza kesinlikle zarar vermez. Fakat sürekli olarak nail artist değişikliği yapmanız, tırnak yapınızı bilmeyen kişilerle çalışmanız veya kendi başınıza yanlış tekniklerle girişimde bulunmanız altta bulunan gerçek tırnak dokunuzu inceltebilir. Tırnak yüzeyiniz soyulabilir ve doğal olarak uzaması daha fazla vakit alabilir.

Güzellik uzmanları bu konuda geri dönüşü olmayan hasarların önüne geçebilmek için tırnak yapınızı doğru tespit eder ve tüm yönlendirmeleri kişi bazında özel olarak hazırlar.

Doğal Tırnak Görünümünde Yapılır Mı?

Protez tırnakların birinci hedefi tırnakları doğal ve sağlıklı göstermektir. Gerçek tırnaklarınızın uzaması ve istediğiniz şekilde görünmesi de mümkündür fakat protez tırnaklar daha kısa bir sürede bu görüntüye ulaşmanızı sağlar. Protez tırnaklar doğal görünümünde yapılabilir mi sorusunun cevabı ise şüphesiz evettir. Eğer tırnaklarınızı bir profesyonelle çalışarak tasarlayabilirsiniz her ne kadar yapay maddelerle de olsa natürel görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Protez Tırnak Fiyatları 2022?

Protez tırnak fiyatları yaptırdığınız güzellik merkezinin; tasarım anlamındaki çeşitlilik, kullanılan malzemelerin kalitesi ve müşterilere sunulan hizmet kapsamında değişkenlik gösterir. Nail artistlerinin aldığı eğitimler ve yaratıcılık düzeyi de belirleyici bir diğer etkendir. Protez tırnakların 2022 yılındaki ortalama fiyatları ise şu şekildedir:

Jel tırnak: 400-500 TL

Jel tırnak bakım: 350-400 TL

Akrilik tırnak: 600-700 TL

Akrilik tırnak bakım: 350-400 TL

Tırnak yeme: 400-500 TL

Tek tırnak tamir: 60-70 TL

Protez tırnak çıkartma: 100-150 TL

Protez Tırnak Mı, Kalıcı Oje Mi?

Protez tırnak kullanımının gerekli olduğu durumlarda kalıcı ojeyle mukayese edilmesi en başından mümkün değildir. Estetik kaygıların söz konusu olduğu yerde öncelikle kişinin tırnak yapısına, istekleri doğrultusunda kendi tırnaklarının ne düzeyde istediği görüntüyü elde etmesine zemin oluşturduğuna bakılmalıdır. Örneğin kişinin tırnakları kendiliğinden kırılgan bir yapıya sahipse kalıcı oje sadece yüzeysel bir tamir görevi görecektir.

Kişisel bazda değerlendirildiğinde kişinin gerçek tırnakları sağlıklı uzayabiliyor ve istenilen şekil verilebiliyorsa kalıcı oje uygulaması tasarım ve estetik güzelliği sağlamakta yeterli olacaktır. Fakat kişi bunlara bağlı kalmaksızın protez tırnak yaptırmakta özgürdür. Gerçek tırnaklara doğru bir bakım uygulandıkça zarar vermeyeceği için dilediği zamanda çıkarabilir.

Tırnaklarınızı doğal halinde uzatabiliyorsanız protez tırnaklar önerilen bir uygulama değildir. Çünkü kırılması halinde sizin için ekstra bir iş çıkacak ve bununla uğraşmak zorunda kalacaksınız. Her ne kadar gerçek tırnağı yıpratan bir uygulama olmasa da amatör ellerde veya yanlış tekniklerle bu ihtimal varlığını her zaman korur.

 

Tüm kişisel bakım ve
kalıcı makyaj uygulamaları için

Protez Tırnak